• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ALİ SERVET KAKŞA

MERTER İÇİN YENİ BİR SAYFA

Site Haritası
Takvim

ŞİMDİ GÖREV ZAMANI

NELER YAPACAĞIM ? 

1- Öncelikle Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi (Merter) Muhtarını ve Muhtarlığını ulaşılmaz olmaktan kurtaracağım. İsteyen istediği zaman mahallesinin Muhtarını bulabilecek. 

2- Her ayın belli bir günü Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi (Merter) Muhtarı olarak  sizlerin sorunlarınızı, dertlerinizi dinleyeceğim. Bu toplantılarda bana ilettiğiniz sorunlar lafta çözülmeyecek. Tüm sorunlarımızı sakinlerimizin menfaatleri doğrultusunda en iyi şekilde çözüme ulaştıracağım.

 3- Nisan 1970 yılından beri, yani 49 yıldır Merter semtimizde ikamet etmiş biri olarak eski ve yeni arasında ki tüm farklılıkları gözlemlemiş bulunmaktayım. Yaşadığımız bunca olaylar bize daha iyi Merter oluşturmak için büyük deneyimler kazandırdı. Bu çerçevede 31 Mart 2019 tarihinden itibaren  Yeni Bir Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi (Merter) oluşturmak için yeni projeler üreterek bunların hayata geçirilmesini sağlayacağım. Sağda, solda gezen değil, makamına görevine sahip çıkan bir anlayış ile sizlere hizmet vermeye çalışacağım. 7 sinden 70 ine kadar tüm Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi (Merter) sakinlerinin sorunlarını çözmek öncelikli vazifem olacak.

 4- Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi (Merter) yerleşik nüfusu 25 – 30.000 kişi. Ancak gündüz saatlerinde komşu 2 mahallemizi de dahil edersek nüfusumuz 100.000 kişiyi aşmakta. Buda şunu gösteriyor. Sabah 08:00 – Akşam 20:00 saatleri arasında farklı çalışmamız gerekiyor Akşam 20:00 – Sabah 08:00 saatleri arasında farklı çalışmamız gerekiyor. Tüm çalışma programımızı ve planlarımızı bu saat dilimlerine göre oluşturuyoruz.

 5- Tüm resmi kurumlarımız ile koordineli ve birlikte çalışarak en güzel hali ile Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi (Merter) oluşturmak ve bu güzel ortamda huzur ile yaşamak için 7/24 çalışmaya devam edeceğim.

 6- Bu arada sevimli dostlarımızı da unutmadım. Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi (Merter) de ki hayvan sever dostlarımız ile birlikte bir araya geleceğim. Onlarla semtimizde sokakta bulunan hayvanlar için çalışmalar tapacağız. Hepimizin bildiği üzere hayvan sever dostlarımız semtimizde bulunan hayvanları kendi imkanları ile belli yerlere yem ve su koyarak beslemeye çalışıyorlar. Birlikte yapacağımız çalışma sonucunda mahallemizin belli noktalarına bu hayvanlarımızın beslenmesi için mama ve su ihtiyaçlarını giderecekleri noktalar oluşturacağız. Tüm hayvan sever dostlarımız oluşturacağımız bu noktalardan bu küçük dostlarımızın beslenmesini sağlayacaklar. Bu çalışma dostlarımızım hem düzenli beslenmesine imkan verecek, hem de mahallemizin daha da temiz kalmasını sağlayacak. Ayrıca bağlı olduğumuz belediyemiz ile de irtibata geçerek bu hayvanlarımızın düzenli olarak sağlık kontrollerinin yapılmasını sağlayacağım.

 

7- Tüm Türkiye’de gerçekleşen ve ilçemizde 8 mahallemizde uygulanan, ayrıca Tozkoparan Mahallemizde de Belediyemiz ve TOKİ ile birlikte yapılan Kentsel Dönüşüm Projesi halen devam etmekte. İlgili proje Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi (Merter) mahallemize gelmeden 1,5 yıl önce çalışmasını başladığım www.merterdekentseldonusum.com adı altında ki çalışmalarıma daha fazla hız vererek neler yapmamız gerektiği hakkında muhtarlığımız öncülüğünde çalışmalar yaparak tüm halkımızın bu konu hakkında DOĞRU BİLİNÇLENMESİNİ sağlayacağım.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret3752
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76855.7917
Euro6.44586.4716
Hava Durumu
Saat